İnstagram Hesap Açma

Instagram Hesap Açma

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz. Bu konumuzda sizlere, Instagram hesap açma ile ilgili bilgiler vereceğiz. Çektiğiniz fotoğrafları düzenleyerek paylaşma imkanı sunan, dünyanın en büyük fotoğraf paylaşım ağlarından birisi olan Instagram hesabına hala sahip değilseniz, bu detaylı anlatımımızın ardından rahatlıkla yeni bir hesap açarak, en ilgi çekici fotoğraflarınızı yüzlerce insan ile paylaşabilirsiniz.
Ayrıca Instagram üzerinden takip ettiğiniz arkadaşlarınızın paylaşmış olduğu fotoğrafları beğenebilir veya yorumlayabilirsiniz. Sosyal ağların son yıllardaki modası olan #hashtag’lar (etiketler) ile, fotoğraf araması da yapabileceğiniz platformu, Facebook’un 1 milyar dolar ödeyerek satın alması ile, yeni özelliklerin ekleneceği düşünülüyor.

Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram hesabı açma düşüncesindeyseniz, maalesef bunu pc kullanarak web sitesinden yapamıyorsunuz. Bunun için Android, İOS ya da windows 8 ya da üzerinde bir işletim sistemine sahip tablet ya da akıllı telefona sahip olmalısınız. Instagram uygulamasını tablet ya da akıllı telefonunuza indirdikten sonra hesap açabilir, hesap açtıktan sonra ise hesabınızı bilgisayar üzerinden de görüntülemeye başlayabilirsiniz.

Instagram Hesap Açma

1- Instagram hesap açma için, ilk olarak kullandığınız tablet ya da cep telefonunuzun işletim sistemine uygun olan Instagram uygulamasını indirmeniz gerekiyor.
2- Instagram Uygulamasını İndirdikten sonra, telefonunuzun ekranındaki kısa yolu bularak üzerine tıklayın.
3- Instagram hesap açma işlemini, ister Facebook hesabınızla, isterseniz e-posta hesabınızı yapabilme imkanına sahipsiniz. Çıkan ekranda iki seçenekte mevcuttur. Dilediğinizi seçebilirsiniz.
4- E-posta adresinizi kullanarak kayıt olmak isterseniz, kayıt sürecinde bir kullanıcı adı ve şifre oluşturmanız gerekecek. Facebook ile kayıt olabilmek için ise, cihazınızda Facebook’a giriş yapmış halde olmanız gerekiyor.
Instagram hesap açma işleminin ardından dilerseniz telefon rehberinizde, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda arkadaşınız olarak bulunan kişilere, Instagram hesaplarının olması koşuluyla, Instagram üzerinden de ulaşabilmeniz mümkün. Arkadaşlarınızı bularak onları takip edebilir, paylaşımda bulundukları video ve fotoğrafları beğenebilir ya da yorum yapabilirsiniz. Ayrıca etiket kullanma özelliği ile, Instagram üzerinde bulunan tüm fotoğraflara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Örneğin #Moda etiketi ile arama yaptığınızda, Moda etiketiyle paylaşılmış yüz binlerce fotoğrafa ulaşabilmeniz mümkün.

Instagram indirme işleminden sonra uygulamayı kullanabilmeniz için bir hesap açmanız gerekir. Bunun için 3 seçeneğiniz vardır;

  1. Facebook hesabınız ile giriş yapabilir,
  2. E-Posta hesabınızla hesap açabilir,
  3. Telefon numaranız ile hesap açabilirsiniz.

Facebook ile İnstagram Hesabı Açma

Bu yöntemlerden en çok kullanılan ve en kolay instagram hesabınıza ulaşabileceğiniz yol 1.  seçenek olan Facebook hesabı ile giriş yapmaktır. Facebook ile giriş yapmak için instagram uygulamasını açtıktan sonra şu adımları takip etmelisiniz;

 

instagram-hesap-acma

  1. Uygulamaya girdiğinizde sizi yukarıdaki resimde olduğu gibi bir sayfa karşılayacak. Buradan Facebook ile Giriş Yap butonuna basmalısınız.

instagram-facebook-ile-giris

2.Sonra karşınıza yukarıdaki gibi facebook sayfasına giriş yapma ekranı çıkacak. Burada E-posta veya Telefon numaranız ve Facebook şifreniz ile giriş yapmanız gerekir.

instagram-facebook-ile-giris-2

3. Bu aşamada dilerseniz Facebook’ a Bağlan butonuna tıklayarak, facebook hesabınızda ekli olan tanıdıklarınızı instagram üzerinden takip edebileceğiniz sayfaya yönlendirilirsiniz. Hayır daha sonra kimi takip edeceğime karar veririm derseniz de sayfanın en altında bulunan “Geç” yazısına tıklamanız yeterlidir.

instagram-facebook-ile-giris-3

4. Son olarak telefon rehberinizde kayıtlı olan yakınlarınızı instagramdan takip etmekiçin “Rehberindeki Kişileri Ara” butonuna tıklayabilir veya daha sonra takip edeceğiniz kişileri seçmek isterseniz en alt kısımda bulunan “Geç” butonuna basabilirsiniz.

5. Artık bir instagram hesabınız var. İyi eğlenceler 🙂