İnstagram Hesap Silme

Instagram Hesap Silme

Yayın hayatına yaklaşık 6 yıl önce başlamasına rağmen, ünlülerin de sıklıkla ziyaret ettiği sitelerden birisi olan Instagram, popülerliğini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. 2010 yılında Mike Krieger ve Kevin Systrom tarafından kurulan Instagram’ın kısa sürede dünya üzerinde çok büyük kitlelere oluşmasında ki en büyük neden, kendine has bir yapıyla yola çıkarak tamamen özgün bir fikir ile uygulamaya konulmuş olmasıdır.

Ancak her ne kadar oldukça popüler olmayı başarsa da, Instagram üyeleri farklı nedenlerden dolayı Instagram hesap silme gibi bir takım talepleri, site üzerindeki formu doldurarak yetkililere iletmektedirler. Bu yazımızın devamında, Instagram hesap silme işlemleri nasıl gerçekleştirilir? konusu üzerinde duracağız.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram hesabı silme işlemini gerçekleştirebilmek için, herhangi bir dizüstü ya da masaüstü bilgisayardan Instagram.com sitesine giriyoruz. Daha sonra kullanıcı adı ve şifremizi kullanarak, normal Instagram hesabımıza Instagram kapatma işlemine devam etmek için giriş yapıyoruz.

Instagram hesabımıza giriş yaptıktan sonra, aşağıda yer alan Instagram hesap silme linkine tıklıyoruz.

Instagram Hesap Kapatma Linki: https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Hesap silme işlemi için linke tıkladığınızda, sistem sizi otomatik olarak hesabınızı neden sildiğinizi anlamak amacıyla farklı bir sayfaya yönlendirecektir.

Sistemin yönlendirdiği sayfadan kendinize göre bir seçenek seçerek, Instagram hesap silme işleminize devam edebilirsiniz. Örneğin -Çok zamanımı alıyor- seçeneğini seçerek devam edebilirsiniz. Instagram hesap kapatma nedeninizi belirten seçeneği seçtikten sonra, alt bölümde yer alan kısma yeniden şifrenizi yazıyorsunuz.

Ardından sayfanın en altında bulunan -Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat- butonuna tıklayarak, Instagram hesap silme işlemini tamamlamış oluyorsunuz.

Instagram hesap kapatma işlemlerinizin ardından, site üzerinde paylaştığınız tüm beğenileriniz, fotoğraflarınız, yorum ve arkadaşlarınız gibi daha önce site üzerinde gerçekleştirdiğiniz tüm işlemler bir daha geriye dönüşü olmamak kaydıyla silinecektir. Bu nedenle Instagram dışında farklı bir yerde olmayan fotoğraflarınızı indirerek, kalıcı olarak yok olmasını engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda hesabınız silindikten sonra yeniden Instagram hesabı açma işlemi gerçekleştirmek istediğiniz de, yeniden daha önce kullandığınız kullanıcı adını kullanarak kayıt yaptıramayacağınızı unutmamalısınız.

Instagram Hesap Silme İşlemleri İçin Bilinmesi Gerekenler;

– Instagram hesabınızı tamamen silebilmeniz için, öncelikle hesabınıza erişebiliyor, yani girebiliyor olmanız gereklidir.

– Hesabınızı kapattıktan sonra, Instagram üzerinde yer alan tüm bilgi, resim ve yorum gibi içeriklerinizin kalıcı olarak silineceğini unutmayın.

– Kalıcı olarak silinen hesaplardaki hiçbir veri, silindikten sonra bir daha asla geri getirilemez. Bu nedenle sadece Instagram’da olup, başka bir yerde saklamadığınız fotoğraflarınızı kaybetmemek için hesabınızı silmeden önce bilgisayarınıza kaydedin.

– Hesabınızı kalıcı olarak sildikten sonra, eski kullanıcı adınızı kullanarak yeniden hesap açamayacağınızı unutmayın.

Başlangıç aşamasında ilk olarak İOS Platformu üzerinden İPhone için uygulamaya konulan Instagram, çok kısa sürede popüler bir hale gelerek, diğer platformlar üzerinden de yayın yapmaya başladı.

Instagam hesabı silme işlemlerinden vazgeçerek, kullanmaya devam etmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken özellikler olduğunu söylemekte yarar görüyoruz. Çünkü siteyi kullanan birçok insan, bu özelliklerin çoğundan habersiz durumda. Örneğin birisinin fotoğrafına yaptığınız yorumlar, hesabınızı kalıcı olarak kapatmaz iseniz silinmiyor. Silinmediğinin yanı sıra, Facebook’ta ki gibi Gönderiyi düzenleme özelliği bulunmaması nedeniyle, düzenlenemiyor. Yani yazdığınız yorumu düşünerek ve kontrol ederek yazmanızda oldukça yarar var.