Şifremi Unuttum

Instagram şifremi unuttum diyorsanız, e-mailiniz ile veya size ait olan Facebook kullanıcı hesabınız ile yeni bir şifre alabilirsiniz. Yeni bir şifre edinebilmeniz için, instagram.com adresindeki giriş ekranında Şifre‘nin hemen yanındaki Unuttun mu? linkine tıklayın.

instagram-sifremi-unuttum

  • İnstagram şifrenizi email adresiniz ile değiştirmek için, Kullanıcı Adı veya E-posta seçeneklerinden birine tıklayın, kullanıcı adınızı veya instagram hesabınızı açarken kullandığınız email adresinizi yazın ve “Ara” bağlantısına tıklayın. Daha sonra “Şifre Yenileme E-postası Gönder” seçeneğini seçin.
  • İnstagram şifrenizi Facebook vasıtası ile değiştirmek istiyorsanız, Facebook’u kullanarak yenile linkine tıklayın. Bu aşamada Facebook hesabınız aktif değilse öncelikle Facebook’a kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekir. Bu aşamadan sonra, Facebook hesabınızla en son bağlantı kurduğunuz instagram hesabı için yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Instagram’ a üye olma aşamasında kullandığınız email adresinizi veyahut Facebook hesabınızı hatırlamıyor, onları da unuttuysanız instagram hesabınızı artık kaybettiniz demektir. Çünkü bu iki veri dışında hiçbir şekilde instagram şifresi oluşturamazsınız.